بارداری و سلامت جنسی, مجله داروجو

بی بی چک هاله دار و معنی هاله کمرنگ بی بی چک

بی بی چک هاله دار | هاله کمرنگ بی بی چک

اگر در حال اقدام برای بارداری هستید احتمالا خیلی دوست دارید که زودتر خبری از فرزندتان به شما برسد. دوست دارید مطمئن شوید که باردار هستید. یکی از دلایلش هم این است که احتمالا می خواهید رژیم غذایی و یا برنامه خاصی را رعایت کنید. تست های ساده بارداری که به کمک ادرار کار می کنند خیلی سریع و آسان به شما خواهند گفت که باردار شده اید یا خیر. کار کردن با این تست ها آن قدر ساده است که بیشتر خانم های در حال اقدام حداقل یک بار با آن کار کرده اند. مکانیزم این تست ها به این صورت است که با بررسی هورمون مربوط به بارداری از طریق ادرار شما می توانند بارداری را تشخیص دهند. مشاهده دو خط به معنی مثبت بودن و یک خط به معنی منفی بودن و در واقع عدم بارداری است. اما گاهی این تست ها حالت مشکوک دارند. یک خط پر رنگ و یک هاله که ممکن است در ذهن شما علامت سوال هایی را ایجاد کرده باشد. در این مطلب می خواهیم در مورد بی بی چک هاله دار صحبت کنیم. می خواهیم بگوییم که آیا هاله کمرنگ بی بی چک می تواند ما را امیدوار کند یا خیر.

بی بی چک هاله دار | هاله کمرنگ بی بی چک

هاله کمرنگ بی بی چک پس از گذشت مدت زمان طولانی

خیلی از خانم ها تجربه این موضوع را دارند که یک تست انجام می دهند. این تست در همان لحظه و یا چند لحظه اول تنها یک خط دارد که به معنی منفی بودن است. اما پس از مدت زمان بیش تری خط دوم به صورت هاله کمرنگی ایجاد می کند. بی بی چک هاله دار در این صورت نمی تواند به معنی مثبت بودن تلقی شود. خط دوم نیز ممکن است در نتیجه تبخیر ادرار باشد. در موارد محدودی مشاهده شده است که پس از تست مکرر در زمان های بعدی مثبت مشاهده شده است. اما نمی توان به آن امیدوار شد. دستور العمل و راهنمای تست شما به شما می گوید که پس از چه مدتی نتیجه تست معتبر است. پس از گذشت این زمان نتیجه معتبر نیست و نمی توانید به آن اعتماد کنید. البته که می توانید تست را چند روز بعد تکرار کنید. اگر بارداری اتفاق افتاده باشد چند روز بعد احتمال افزایش هورمون HCG وجود دارد. و این موضوع باعث می شود که هاله بی بی چک پر رنگ تر شود و سریع تر ظاهر شود. نمی خواهم شما را ناامید کنم. اما اگر باردار نباشید و بی خود و بی جهت به یک بی بی چک هاله دار آن هم هاله ای که به زور دیده می شود دل خوش کنید ممکن است افسرده و ناامید تر شوید. پس طبق دستورالعمل تست عمل کنید و در زمان گفته شده تست بزنید تا از این ناامیدی ها سراغتان نیاید. آسوده خاطر باشید و هر روز به این موضوع فکر نکنید. امیدوارم در بهترین زمان ممکن خبری از فرزند در راهتان به شما برسد.

بی بی چک هاله دار در صورت مصرف قرص و داروهای بارداری

پزشک شما ممکن است به دلایلی برای باردار شدن شما داروهایی را تجویز کرده باشد. آمپول هایی مثل HCG ممکن است برای آزادسازی تخمک برای شما تجویز شده باشند. این داروها ممکن است باعث شوند که تست شما به اشتباه نتیجه مثبت کاذب را نشان بدهد. پس یکی از دلایل مشاهده هاله کمرنگ بی بی چک ممکن است داروهایی باشد که شما مصرف کرده اید و باعث شده تست شما یک نتیجه مثبت کاذب را نشان دهد. اگر از این داروها مصرف می کنید با پزشک خود در این باره صحبت کنید. پزشک شما به شما خواهد گفت که آیا داروهایی که مصرف می کنید باعث تغییر نتیجه بی بی چک می شوند یا خیر. در صورتی که چنین داروهایی مصرف می کنید تست ممکن است دچار مشکلاتی شود و نتواند درست کار کند. در صورتی که مشکلاتی مثل کیست دارید و برای آن دارو می خورید و همزمان در حال اقدام هستید باید از آزمایش خون برای اطلاع از بارداری خود استفاده کنید. البته داروها ممکن است باعث این اتفاق نشوند. می توانید با پزشک خود در این مورد صحبت کنید و از او بپرسید.

زود تست زده اید و دنبال یک هاله و خط دوم هستید!

بسیاری از خانم ها به دلیل عجله خود باعث می شوند که امیدشان نا امید شود. هرگز نباید زودتر از زمان مشخص شده به انجام تست بپردازید. دستور العمل روی تست را بخوانید و همان طور که گفته شده است مراحل را انجام دهید. بیشتر تست ها به خصوص مدل های کاستی قطره چکانی پس از تاخیر یک هفته ای در پریود می توانند نتیجه قابل اطمینان بدهند. تست گرفتن زودتر از این زمان هرگز توصیه نمی شود. حتی مشاهده هاله کمرنگ بی بی چک در این زمان نیز نباید باعث خوشحالی شما شود. البته هرگز نباید امیدتان را از دست دهید. اما توصیه می شود که آرامش خود را حفظ کنید و پس از گذشت چند روز از زمان رسمی قائدگی تست بگیرید. عجله کار شیطان است. صبور باشید. شما قرار است مادر باشید و بهتر است صبر و صبوری کردن را از همین الان تمرین کنید. می دانیم که سخت است. به خصوص اگر مدتی است در حال اقدام هستید و به نتیجه ای نرسیده اید. همه چیز را به خدا بسپارید. با آرامش خاطر روزها را بگذرانید. آزمایش ها ثابت کرده است که استرس خود مانع بارداری می شود. پس عجول نباشید. صبر کنید و تنها پس از گذشت و تاخیر در زمان پریود خود تست بزنید. این کار باعث می شود تا با یک بی بی چک هاله دار با هاله ای که با میکروسکوپ دیده می شود بی خود و بی جهت امیدوار نشوید. اگر به اشتباه فکر کنید باردار هستید پس از گذشت زمان کوتاهی و رسیدن قائدگی امیدتان ناامید می شود و حال روحی تان به هم می ریزد. پس برای این که آرامش داشته باشید بهتر است تنها پس از چند روز از گذشت قائدگی از تست استفاده کنید.

تست شما ممکن است خراب باشد و یا خطا داشته باشد

بهتر است از برندهای معتبر تر استفاده کنید. بدیهی است که هر تستی نمی تواند دقت خوبی داشته باشد. هر کدام از این تست ها توسط یک شرکت تولید می شوند. هر کدام از متریال مختلفی در ساخت کالایشان استفاده می کنند. و کالاهای معتبر به دلیل استفاده از مواد تشخیصی مرغوب دقیق تر هستند. حتما این را شنیده اید که فلان برند نتیجه کاذب زیادی داشته است. یا خیلی از کسانی که از فلان برند استفاده کرده اند حتی با وجود بی بی چک هاله دار حتی هاله واضح هم باردار نبوده اند. و یا افرادی بوده اند که از برندی خاص استفاده کرده اند و هاله کمرنگ بی بی چک را هم مشاهده نکرده اند اما باردار بوده اند. به همین دلیل توصیه می شود تا تنها از تست های معتبر تر و استاندارد استفاده کنید.

بی بی چک هاله دار | هاله کمرنگ بی بی چک

استفاده از مقدار زیاد ادرار باعث هاله کمرنگ بی بی چک می شود

اگر از تست های کاستی و یا به اصطلاح بازاری تر قطره چکانی استفاده می کنید باید دو تا سه قطره از نمونه ادرار خود را در قسمت مشخص شده بریزید. برخی از افراد گمان می کنند که با ریختن مقدار بیشتر از ادرار به تشخیص بهتر تست کمک می کنند. اما این طور نیست و این کار باعث خطای تست می شود. ریختن نمونه ادرار بیش از مقدار گفته شده می تواند باعث شود که شما یک بی بی چک هاله دار ببینید که به خاطر اشتباه در انجام آزمایش بوده است. دستور العمل روی تست را با دقت بخوانید. اگر در دستور العمل نوشته شده است که سه قطره ادرار ریخته شود تنها همین مقدار را بریزید و پس از مدت گفته شده تست را بخوانید. در مورد تست های نواری نیز تنها باید مقدار کمی ادرار در ظرف یکبار مصرف بریزید و تست را به صورت عمودی در داخل آن قرار دهید. اگر ادرار زیاد باشد و از خط مشخص شده روی تست بالاتر برود باعث خطا خواهد شد و این خطا ممکن است یک نتیجه مثبت کاذب به شما نشان دهد.

هاله کمرنگ بی بی چک که به سختی دیده می شود

گاهی در همان لحظه هاله ای در تست ظاهر می شود که به سختی دیده می شود. این هاله را شاید به سختی ببینید. و یا برخی افراد تست را در نور می گیرند تا هاله یا خطی حتی همرنگ مشاهده کنند. گفتنی است که تنها هاله ای می تواند به معنی مثبت بودن تلقی شود که به صورت واضح قابل مشاهده باشد. همین طور این هاله به سرعت ظاهر شده باشد نه پس از گذشت مدت زمان بسیار زیاد. خط دوم تست شما باید آن قدر واضح باشد که به راحتی بتوانید آن را ببینید. اگر زود تست زده اید بهتر است تا چند روز بعد از زمان پریود و پریود نشدن نیز دوباره یک تست دیگر را امتحان کنید.

بی بی چک هاله دار در صورت انجام لقاح دیر تر

شاید در مورد لانه گزینی و مدت زمانی که برای انجام لقاح پس از نردیکی لازم است مطالبی خوانده باشید. اسپرم ممکن است در همان لحظه به تخمک رسیده باشد و آن را بارور کرده باشد. همین طور ممکن است یک تا دو روز بعد به تخمک رسیده باشد. در واقع لقاح ممکن است از همان روز تا 5 روز دیگر اتفاق بیفتد. تخمک بارور شده باید لوله های فالوپ را طی کند و همین موضوع نیز خود زمان بر است. پس ترشح هورمون بارداری به زمان لانه گزینی نیز بستگی دارد. بدیهی است که هر چه لانه گزینی دیر تر اتفاق افتاده باشد هورمون بارداری نیز دیرتر ترشح می شود. این هورمون ممکن است در مواقعی که لانه گزینی دیر انجام شده است هنوز به مقداری نرسیده باشد که تست شما بتواند خط دوم را به صورت خیلی پر رنگ نشان بدهد. به همین خاطر برخی خانم ها تنها هاله کمرنگ بی بی چک را مشاهده می کنند و برخی هر دو خط را به معنی پر رنگ می بینند. این موضوع تنها به زمان انجام لقاح و لانه گزینی بستگی دارد و هیچ تاثیری در بارداری قوی تر ندارد.

بی بی چک هاله دار

بی بی چک هاله دار و پریود شدن

این موضوع بسیار جای بحث دارد. قصد دارم تا همه موارد را توضیح دهم و موضوع را کاملا باز کنم:

اگر پیش از پریود تست زده اید و هاله کمرنگ بی بی چک بلافاصله ظاهر شده است (تاکید می کنم بلافاصله و نه پس از چند ساعت) این موضوع مشکوک است. احتمال بارداری وجود دارد. در برخی خانم ها (به خصوص اگر لقاح زودتر شکل گرفته باشد) هورمون بارداری زودتر زیاد می شود. پس ممکن است تست نیز بتواند زودتر تشخیص بارداری بدهد. بهتر است تا رسیدن به زمان رسمی پریود صبر داشته باشید. حتی الامکان اصلا به بارداری و این موضوعات فکر نکنید. قانون انرژی را شنیده اید؟ می گوید اجازه دهید که بذرها در سکوت به رشد خود ادامه دهند. ناامید نباشید. ممکن است خبر خوبی در راه باشد. اما به آن نیز دل نبندید. چرا که هنوز مطمئن نیستید. تنها با یک بی بی چک هاله دار (به خصوص اگر هاله بیش از حد کمرنگ باشد) نمی توانید دل خوش کنید. اگر موعد پریود گذشت دوباره تست بزنید. حال ممکن است علائم قائدگی هم داشته باشید. برخی نیز خونریزی دارند. توجه کنید که اگر لانه گزینی اتفاق افتاده باشد خونریزی مثل پریود نخواهد بود. خونی کمرنگ و یا تیره رنگ و آن هم نه به حد پریودی مشاهده می کنید. اما اگر پریود شدید یعنی تست منفی بوده است. در موارد نادر هم ممکن است بارداری ضعیفی اتفاق افتاده باشد. و سپس از بین رفته و پریودی اتفاق افتاده است.

برخی می گویند وسط پریود و یا روز اول تست زده اند و بی بی چک هاله دار شده است. باید گفت که با دیدن خون اصلا نباید تستی انجام می دادید. وارد شدن خون به جریان ادرار خودش باعث خطا می شود. پس نباید انتظار داشته باشید تست درست کار کرده و به نتیجه آن هم دل خوش کنید. اگر خونریزی به حد پریود نباشد ممکن است خونریزی مربوط به لانه گزینی بوده باشد. در این صورت اجازه بدهید چند روز بگذرد. اگر این طور بود و خونریزی به شدت پریود نشد دوباره تست بزنید.

هاله کمرنگ بی بی چک بعد از خشک شدن

گفتیم که باید حتما و حتما نتیجه را تا 5 دقیقه بعد از انجام بخوانید. هاله کمرنگ بی بی چک بعد از خشک شدن به دلیل خط تبخیر ادرار ایجاد می شود. البته اگر خط دوم خیلی پر رنگ باشد (در حد یک خط خیلی کمرنگ نباشد و پر رنگ شده باشد) ممکن است نشانه بارداری باشد. البته که منظور خط کمرنگ و خطی نیست که به زور دیده می شود. خط کمرنگی که پر رنگ است و شاید به پررنگی خط اول نباشد اما یک هاله و یا خط کمرنگ است.

استرس مانع از بارداری می شود

ریشه اصلی خیلی از مشکلات و بیماری ها در ذهن ماست. زمانی که افکار منفی داریم زود بیمار می شویم. شاید بد نباشد که بدانید حتی سیستم ایمنی بدن ما در زمانی که به مشکلات فکر می کنیم ضعیف می شود. طبق بررسی های انجام شده در زمانی که استرس و نگرانی دارید شانس بارداری بسیار کم می شود. علارغم این که پزشکان در مورد این موضوع به مراجعین خود نیز می گویند باز هم آن ها مرتب به باردار شدن و نشدن فکر می کنند. دائم در حال غصه خوردن هستند. غافل از این که بسیاری از خانم پس از این که بی خیال شده اند در همان ماه باردار شده اند. خودم به عنوان یک تحقیق گر فعال در این زمینه مطالب بسیاری را در این مورد خوانده ام. به طور مثال خانمی بود که گفته بود سال ها برای بارداری اقدام کرده بوده است. پس از گذشت چند سال پیش خود گفته بود اصلا بچه دار نمی شوم و به زندگی عادی اش بازگشته بود. و جالب این که همان ماه باردار شده بود. بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که زندگی تان را بکنید. هر روز و هر شب به بچه و بچه دار شدن فکر نکنید. شاد باشید و هر کاری که باعث می شود روحیه تان بهتر شود را انجام دهید. موسیقی شاد گوش کنید و هر روز پیاده روی داشته باشید. زیر نظر پزشک باشید اما همه چیز را به خدا بسپارید. امیدوارم که به زودی فرزندی سالم، صالح و شایسته نصیبتان شود و همین طور دوران بارداری بی خطر و بسیار خوشی را سپری کنید.

چه کنیم که دیگر تست منفی نبینیم

اول از همه آرزو می کنم که هر زوجی که در آرزوی فرزند است به زودی دامنش سبز شود. و برای شما نیز امیدوارم نتیجه دلخواه حاصل شود. اگر زیاد تست های منفی را دیده ای احتمالا خیلی ناراحت هستی. امیدوارم به زودی اتفاق های خوبی برایت بیفتد. اول از همه یک توصیه برایت دارم. این که آرامشت را حفظ کنی. سعی کن به خدا توکل کنی و بدان هرچه بخواهد می شود. اگر قرار است دعا کنی با انرژی مثبت دعا کن و با ناامیدی دعا نکن. دوم این که کاری کن ذهنت رها شود و فرصت فکر کردن نداشته باشی. اگر غیر از این باشد پس از اقدام تا رسیدن به زمان قائدگی زمان برایت خیلی سخت می گذرد. می توانی یک سریال تماشا کنی. می توانی یک کلاس آموزشی ثبت نام کنی. و باور کن که انرژی تو خود باعث افزایش هورمون های باروری می شود. تجربه ثابت کرده خانم ها و زوج های شاد زودتر بچه دار می شوند. خیلی از زوجین که حال روحی خوبی نداشته اند پس از یک سفر تفریحی خیلی خوب باردار شده اند. پس برای تو هم ممکن است. تحت نظر پزشک باش و به توصیه ها عمل کن اما وسواس را کنار بگذار. اگر آزمایش ها خوب است مطمئن باش که یک یکی از دلایلی که تا به حال نشده است استرس است. پس کافی است ذهنت را باز کنی و اجازه دهی معجزه اتفاق بیفتد. بله فرزند یک معجزه است و خدا این معجزه را از طریق تو محقق می کند. اگر آزمایش ها خوب نبوده است می توانی از روش های دیگر مثل IVF و IUI استفاده کنی. رژیم غذایی سالمی داشته باش. همین طور باز هم تاکید می کنم در کنار تغذیه رژیم ذهنی خوبی هم داشته باش! امیدوارم خیلی زود معجزه در درون تو اتفاق بیفتد. 🙂

یک موضوع دیگر را نیز بد نیست بگویم. و شاید خودت هم بدانی. شانس بارداری در هر ماه بسیار کم است. چیزی در حدود 20 درصد در هر ماه امکان دارد که بارداری اتفاق بیفتد. تازه اگر همه چیز خوب باشد! پس بیخود و بی جهت ناامید نشو. بسیاری از پزشکان به مراجعین می گویند که پس از یک سال اقدام برای بارداری و باردار نشدن برای معاینات جدی مراجعه کنند. بد نیست یک چکاپ کلی داشته باشید. وضعیت سلامت خود و همسرتان را بسنجید. همین طور با استفاده از یک کیت می توانید بدانید چه زمانی تخمک آزاد می شود. در همین سایت می توانید کیت تخمک گذاری مکس 14 که یکی از بهترین هاست را تهیه کنی. به همین سادگی می توانی شانس بارداری ات را خیلی بیشتر کنی. امیدوارم زود برایت اتفاق بیفتد هر آنچه منتظرش هستی.

اگر سوالی پیرامون بی بی چک هاله دار دارید می توانید از طریق همین مطلب و قسمت نظرات پایین مطلب، آن را با ما در میان بگذارید.

1 نظر در “بی بی چک هاله دار و معنی هاله کمرنگ بی بی چک

  1. آنیتا گفت:

    سلام ،من به خاطر کیستم و هورمون مردانم دکتر برام قرص سیپروترون کامپاند تجویز کرد و من یه ماه مصرف کردم و بعد قطع پریود شدم ،ماه دوم باز از روز پنجم پریودیم شروع کردم و روز ششم پریودیم ک هنوز لک بینی داشتم رابطه بدون دخولم شد و پرده بکارت هم دارم بعد یک ساعت خونریزی پریودی داشتم ک ادامه خونریزی پریودیم بود ولی ترسیدم چون اسپرم بالا روندس برا همین اون شب دوتا قرص سیپروترون مصرف کردم و از فرداش راس ساعت قبل یک عدد مصرف کردم ،فردای رابطه هم لک بینی قهوه ای داشتم ک قط شد و ترشح زرد رنگ شروع شد ،بعد من اخرای 72ساعت از رابطم چون دسترسی به قرص اورژانسی ۱.۵ نداشتم دیر تر مصرف کردم، بعد پنج روز از رابطه قرص سیپروترون رو قطع کردم و سه روز بعد قطع لکه بینی قهوه ای داشتم و از فرداش پریودیم شروع شد و خونریزی و لخته داشتم مثل پریودی های همیشگیم ک فقط یه روز شدید خونریزی داشتم الان روز چهارم پریودیم هستم دقیقا روز دوم پریودیم من جهت اطمینان بیبی چک زدم و هاله ی خیلی کمرنگ نشون داد ،ترسیدم و سونگرافی و تست خون بتا رفتم ،سونگرافی گفت چیزی نمیبینم ،تست بتا هم گفت ۰.۶ هست و منفیه ولی کنارش یه قرمز رنگ ریسک نوشته من خیلی میترسم ک ریسک بارداری باشه بهم گفتن چهار روز بعد دوباره بیبی چک بزن من حتی میترسم بیبی چک رو دستم بگیرم و دوباره هاله مثبت در بیاد و از استرس قفسه سینم میگیره نمیدونم به خاطر استرسه و وسواس فکریه ک حس میکنم نوک سینم میسوزه اونقد مطالب بارداری خوندم هر لحظه حس میکنم علائمشو دارم ۱۰کیلو وزن کم کردم تا میخام غذا بخورم یهو ترس وجودمو میگیره ک نکنه باردارم گشنمه و حتی یه قاشق هم برام تهوع میاره میشه راهنماییم کنین؟😭کدوم بیبی چکو بگیرم ک درست در بیاد چ مارکی؟نواری یا اونیکیا سری پیش قطره ای مثبت نشون داد ترسیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *